O Kaszubskim Camino słów kilka - GazetaKaszubska.pl

O Kaszubskim Camino słów kilka

Dzięki determinacji proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie Zenona Myszka i kilku zaprzyjaźnionych osób w dniach 24-25 sierpnia każdy z nas może uczestniczyć w rodzinnym, duchowym wydarzeniu, jakim jest Kaszubskie Camino.
O Kaszubskim Camino słów kilka Ewa Horanin
 
Przedsiębiorczyni, działaczka społeczna.
19 sierpnia 2013r.

Nasza idea z roku na rok dostaje przysłowiowych „pąsów”.

Pytają mnie osoby, co to jest Camino – otóż jest to pielgrzymka, czyli kaszubska pielgrzymka do św. Jakuba Apostoła, którego relikwie znajdują się tu u nas w Łebie w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła

W tym roku towarzyszyć temu wydarzeniu będzie Festiwal Rękodzieła, gdzie twórcy ludowi, wystawcy będą mogli przez dwa dni prezentować swój dorobek.

Podsumowaniem ich starań będzie konkurs z nagrodami, liderów wyłoni powołane jury, składające się z przedstawicieli łebskich stowarzyszeń. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Łeby.

My, jako oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego mamy niewielki wkład w to wydarzenie, cały ciężar imprezy wzięło na siebie Stowarzyszenie Dzieło Kolpinga Diecezji Pelplińskiej, to oni, jego członkowie napisali projekt, który przeszedł weryfikację Lokalnej Grupy Działania „Bursztynowy Pasaż”. Cieszymy się ogromnie, że w tym roku impreza będzie trwała dwa dni. Zaproszono wystawców, honorowych gości, oprawę mszy (zespoły) i to, co jest perełką w tym wydarzeniu – to msza w języku kaszubskim.

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia w tym dniu Łeby, wspólne uczestniczenie we mszy, konferencji, bardzo interesującej ze względu chociażby na lektorów, odwiezienia Festiwalu i po prostu spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych i przyjaciół. WARTO

Szczegóły na stronie : www.kolping.org.pl

Współorganizator: oddział ZK-P w Łebie, Prezes Ewa Horanin


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: , ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz