Słupszczanie dla muzeum – Jarmark Gryfitów w Słupsku

14 sierpnia 2013r. | Drukuj

Na kolejną odsłonę muzealnego Jarmarku Gryfitów zapraszamy w najbliższą niedzielę, 18. sierpnia 2013 r., od godziny 11.00. Impreza odbędzie się pod hasłem „SŁUPSZCZANIE DLA MUZEUM” – na scenie przy Spichlerzu Richtera zaprezentują się grupy i organizacje zaprzyjaźnione z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Stowarzyszenie Przyjaciół MPŚ w Słupsku zorganizuje oprowadzanie zgłoszonych grup po wystawie dzieł Witkacego oraz wystawie Skarby i Sztuka dawna Pomorza od XIV do XVIII wieku w Zamku Książąt Pomorskich. Okazję do wysłuchania opowieści o wyjątkowych zbiorach MPŚ będą miały dwie grupy liczące po 15 osób, od godz. 12.00.

Ponadto Stowarzyszenie przeprowadzi konkurs z wiedzy o Muzeum. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród planowane jest około godz. 14.00. Najbliższy Jarmark będzie również okazją do zakupu wydawanego przez Stowarzyszenie biuletynu „Słupia”.

Słupski Oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego zaprezentuje specjalną wystawę o banknotach przybierających formę medali, o historii dukata lokalnego i banknotów międzywojennych – w tym banknotów zastępczych – oraz o pamiątkach po siłach zbrojnej służby ONZ. Działacze PTN służyć będą pomocą w wycenie numizmatów oraz ekspercką radą na temat ich kolekcjonowania.

Dodatkowej porcji rozrywki dostarczy słupski zespół Handszpaki, wykonujący tradycyjne piosenki żeglarskie i marynistyczne. Występy rozpoczną się od godz. 14.00.

Szkoła Policealna TEB Edukacja Oddział Słupsk będzie wykonywać nieodpłatne masaże ciała, masaże podciśnieniowe, peeling kawitacyjny oraz pomiary ciśnienia. Udzieli również darmowych porad kosmetycznych i fizjoterapeutycznych.

Ponadto stałe punkty w programie Jarmarku Gryfitów

  • kramy z wyrobami rękodzielników, twórców ludowych, plastyków, antykwariuszy i kolekcjonerów,
  • pokazy historyczne,
  • spektakle teatralne i występy zespołów muzycznych,
  • konkursy i zabawy dla dzieci,
  • prezentacja stowarzyszeń, instytucji kultury oraz gmin i firm z regionu,
  • specjalnie przygotowane na sezon letni ekspozycje muzealne,
  • aktualne informacje o wystawach, zbiorach oraz imprezach organizowanych przez wszystkie oddziały Muzeum.

Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz