IV Międzynarodowy Plener Malarski w Klukach

14 sierpnia 2013r. | Drukuj

15 sierpnia 2013 roku w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach rozpoczyna się czwarta już edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Artystów Nieprofesjonalnych „Śladami Maxa Pechsteina”. W plenerze weźmie udział 15 osób, które reprezentują powiat słupski, powiat cieszyński, powiat Hezogtum Lauenburg (Niemcy). W plenerze uczestniczyć będą także reprezentanci Szwecji.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Plener potrwa do 24 sierpnia i zakończy się wystawą prac będących jego pokłosiem. Na wernisaż zapraszamy 24 sierpnia o godz. 13.00 do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Plenery Malarskie, organizowane od wielu lat przez muzeum, a kilka ostatnich edycji we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego „KLUKA”, nawiązują do koloni malarskich jakie odbywały się na wybrzeżu słowińskim w latach międzywojennych. Wówczas to Łeba i Rowy oraz ich okolice, były miejscem inspiracji twórczej czołowego przedstawiciela ekspresjonizmu niemieckiego, Maxa Pechsteina, który urzeczony słowińskimi krajobrazami, pracą i życiem rybaków, morzem i wydmami, czerpał nowe impulsy dla swojej twórczości. A jego śladami przybywali inni.

Międzynarodowe Plenery organizowane przez Muzeum Pomorza Środkowego i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego są powrotem do tradycji malarskich plenerów organizowanych na ziemi słowińskiej. A z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, który przypada na 2013 r., tegoroczny Plener odbędzie się właśnie w Klukach, by artyści mogli utrwalić to niezwykłe miejsce w swoich obrazach. Wernisaż natomiast, zaplanowany na 24 sierpnia o godz. 13.00 będzie okazją do poznania również twórców tych obrazów.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz