Segwayem przejechał dziecko na deptaku w Łebie

08 sierpnia 2013r. | Drukuj

W środę wieczorem na ul. Kościuszki w Łebie, mężczyzna jadący na Segway-u potrącił 4 letnią dziewczynkę. Dziecko z obrażeniami głowy zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Wejherowie. Policja prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w ruchu lądowym. Sprawcy może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Fot. Policja

W środę w Łebie na wyłączonym dla ruchu odcinku ul. Kościuszki, 49 letni mężczyzna z Jastrzębiej Góry, jadący Segway-em potrącił 4 letnią dziewczynkę z Kalisza. Dziecko przebywało pod opieką rodziców z którymi spacerowało deptakiem, gdy nagle z dużą siła wjechał w nie dwukołowy pojazd elektryczny. Na skutek uderzenia dziecko przewróciło się na ziemię, a pojazd przejechał po nim. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie. Z uwagi na podejrzenie poważnego urazu głowy dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Wejherowie. Mężczyzna został przesłuchany, a pojazd został zabezpieczony przez policjantów do badań. Kierowca był trzeźwy. Dziewczynka pozostała w szpitalu na obserwacji.

Policjanci z Łeby prowadzą  śledztwo  spowodowanie wypadku w ruchu lądowym. W trakcie śledztwa policjanci na podstawie opinii biegłych i przesłuchań świadków ustalą przebieg zdarzenia, oraz czy kierujący Segway-em nie naruszył innych przepisów ruchu drogowego. Sprawcy wypadku drogowego grozić może do 3 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkMotoGKPolecaneWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz