Burzliwa dyskusja na temat budowy wieży telefonii komórkowej w Słupsku

08 sierpnia 2013r. | Drukuj

Wczoraj odbyło się kolejne już spotkanie słupskiego magistratu z mieszkańcami Słupska z ulicy Dębowej w sprawie planowanej budowy wieży telefonii komórkowej. Sprawa jest na tyle poważna, że udział w dyskusji wziął poseł Zbigniew Konwiński.

fot. GK

fot. GK

Całe spotkanie przebiegło w napiętej atmosferze, mieszkańcy są oburzeni zachowaniem lokalnych władz, którzy na poprzednim spotkaniu, które odbyło się w maju zapewniali o natychmiastowym rozwiązaniu problemu. Jednak dopiero na wczorajszym spotkaniu Andrzej Kaczmarczyk wiceprezydent Słupska powiedział, że podpisał dokument cofający decyzję lokalizacyjną.

fot. GK

fot. GK

– Gratuluję wam solidarności – dopingowała radna Bogucka – Skowrońska mieszkańcom osiedla. – Dzięki zjednoczeniu jesteście w stanie wygrać tą sprawę . Ale to nie rozwiązuje problemu bo przecież nowa lokalizacja spowoduje jeszcze większy problem – dodała.

Zenon Lasoń, inicjator spotkań i rozwiązania problemu cytował Konstytucję RP art. 74, który dotyczy zapewnienia przez władze publiczne bezpieczeństwa ekologicznego i wspierania obywateli na rzecz ochrony środowiska. – Jeżeli powstanie wieża to będziemy narażeni na utratę zdrowia z powodu jej promieniowania – mówi Lasoń.

Wieża telefonii komórkowej najprawdopodobniej powstanie na dachu szpitala w Słupsku.

[youtube_sc url=http://youtu.be/YClDiiMpmD8]


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz