Holender namawiał do zabicia prokuratora i policjantów?

07 sierpnia 2013r. | Drukuj

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku oskarżyła Holendra Wilhelmusa van D. ze Smołdzina o nakłanianie do zabójstwa słupskiej prokurator oraz dwóch policjantów prowadzących śledztwo przeciwko niemu.Miał on zlecić zabójstwo, choć przebywa w Areszcie Śledczym w Słupsku.

Fot. Policja

Fot. Policja

 Van D., który od kilkunastu lat specjalizował  się w Polsce w hodowli koni i krów, podejrzany jest o uprawę marihuany na wielką skalę. Plantację w podłupskim Smołdzinie okryto podczas pożaru, który wybuchł w kwietniu 2011 roku w gospodarstwie Holendra. Podczas akcji ratunkowej strażacy znaleźli w jednym z pomieszczeń kilkaset krzaków marihuany.

Przybyli na miejsce policjanci odkryli w ścianie zamaskowane drzwi prowadzące do kolejnego pomieszczenia, w którym rosło aż kilka tysięcy krzaków konopi indyjskich. Wówczas aresztowano właściciela gospodarstwa oraz dwóch Polaków.

Teraz Holender, który od dwóch lat przebywa w areszcie śledczym, wpadł w jeszcze większe tarapaty. Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa prokurator i dwóch policjantów, których w toku przesłuchań nie udało mu się przekonać, że uprawiana przez niego marihuana była jedynie dodawana do… paszy. Dzięki niej krowy miały być spokojniejsze i dawać więcej mleka.
Śledczy dowiedzieli się o zleceniach zabójstw i pobicia dzięki przesyłanym grypsom. Odbiorca wiadomości i przyjął jednak zleceń, a ni nie przekazał dalej. Oskarżonemu za podżeganie do zabójstwa grozi nawet dożywocie.

Holender był także przesłuchiwany 9 lat temu w sprawie głośnego zabójstwa małżeństwa sklepikarzy w Smołdzinie. Śledczy nie podjęli jednak wątku bliskiej znajomości i wspólnych interesów Holendra z zamordowaną parą.


Opublikowano w: SłupskTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze