Upały na Pomorzu. Wczasowicze i hotelarze zachwyceni

06 sierpnia 2013r. | Drukuj

Na Pomorzu czeka nas kolejna fala upałów, ale także burz z gradem. Najwyższe temperatury będą w środę i czwartek – nawet 32 stopnie Celsjusza.

Fot. GK

Fot. GK

Jest i będzie naprawdę gorąco. IMiGW ostrzega przed upałem, który osiągnie 32 stopnie Celsjusza i będzie trwał co najmniej do czwartku. Meteorolodzy zapowiadają także  burze z gradem i silny wiatr.  Centra Zarządzania Kryzysowego ostrzegają mieszkańców i zalecają ostrożność: przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu mogą wynieść od 10 do 15 mm, lokalnie do 20 mm, a wiatr w porywach może osiągnąć około 70 km/h.

W pozostałej części kraju IMGW prognozuje temperatury nawet do 35 stopni C. Do czwartku wszędzie spodziewane są długotrwałe upały.
Nad samym morzem ma być około 28°C. Temperatura minimalna na Pomorzu to  19°C. Taka pogoda zachwyca turystów. – Wreszcie mamy prawdziwe lato, a nie takie jak się utarło. Pogoda jest fantastyczna, woda ciepła. Już myślimy o rezerwacji na przyszły rok – mówi Piotr Wardęga, turysta z Krakowa, który wypoczywa w Ustce.

Ręce zacierają także właściciele pensjonatów, hoteli i kwater. Wszędzie są zajęte niemal wszystkie miejsca noclegowe.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz