Gmina Cewice i jej mieszkańcy wiedzą jak się promować

01 sierpnia 2013r. | Drukuj

Podczas VII Jarmarku Pomorskiego w Bytowie swoje talenty oraz atuty swojej gminy zaprezentowali mieszkańcy gminy Cewice. Komisja konkursowa przyznała również gminie I miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko promocyjne.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Gminne Centrum Kultury w Cewicach przygotowało piękne stoisko, które w swej stylistyce nawiązywało do pracowni zielarskiej. Przeważały w nim zioła i susz pochodzące z cewickich pół i lasów. Na stoisku można było nabyć miód z pasieki Mirosława Penkowskiego z Cewic oraz pikantną musztardę z jabłek, za którą Zofia Smardz otrzymała Certyfikat Zielone Serce Pomorza. Upominkiem dla gości odwiedzających stoisko była torebeczka z suszem ziół oraz informacją na temat ich właściwości.

Imprezą towarzyszącą podczas jarmarku był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę i nalewkę „Kuchnia Dorzecza Słupi”. Cieszył się dużym zainteresowaniem – zgłoszono 20 potraw i 19 nalewek. W konkursie również wystartowały mieszkanki gminy Cewice – członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bukowiny. Panie przygotowały m.in. żeberka w miodzie ze śliwkami, faszerowaną cukinię czy ciasteczka ze skwarek. Mirosława Lewicka została doceniona za swoją potrawę – roladki schabowe w sosie serowo – kurkowym- i zajęła III miejsce.

Podczas Jarmarku zaprezentował się również Chór Gminy Cewice pod batutą Huberta Szczypiorskiego. Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi wybrała projekt Gminnego Centrum Kultury w Cewicach na zakup strojów i instrumentów oraz warsztaty muzyczne dla chóru do dofinansowania w ramach realizacji Lokalnej Strategii Partnerstwo Dorzecze Słupi na lata 2009-2015 w ramach „małych projektów”.

Galeria

[nggallery id=466]


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze