Gmina Cewice i jej mieszkańcy wiedzą jak się promować

01 sierpnia 2013r. | Drukuj

Podczas VII Jarmarku Pomorskiego w Bytowie swoje talenty oraz atuty swojej gminy zaprezentowali mieszkańcy gminy Cewice. Komisja konkursowa przyznała również gminie I miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko promocyjne.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Gminne Centrum Kultury w Cewicach przygotowało piękne stoisko, które w swej stylistyce nawiązywało do pracowni zielarskiej. Przeważały w nim zioła i susz pochodzące z cewickich pół i lasów. Na stoisku można było nabyć miód z pasieki Mirosława Penkowskiego z Cewic oraz pikantną musztardę z jabłek, za którą Zofia Smardz otrzymała Certyfikat Zielone Serce Pomorza. Upominkiem dla gości odwiedzających stoisko była torebeczka z suszem ziół oraz informacją na temat ich właściwości.

Imprezą towarzyszącą podczas jarmarku był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę i nalewkę „Kuchnia Dorzecza Słupi”. Cieszył się dużym zainteresowaniem – zgłoszono 20 potraw i 19 nalewek. W konkursie również wystartowały mieszkanki gminy Cewice – członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bukowiny. Panie przygotowały m.in. żeberka w miodzie ze śliwkami, faszerowaną cukinię czy ciasteczka ze skwarek. Mirosława Lewicka została doceniona za swoją potrawę – roladki schabowe w sosie serowo – kurkowym- i zajęła III miejsce.

Podczas Jarmarku zaprezentował się również Chór Gminy Cewice pod batutą Huberta Szczypiorskiego. Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi wybrała projekt Gminnego Centrum Kultury w Cewicach na zakup strojów i instrumentów oraz warsztaty muzyczne dla chóru do dofinansowania w ramach realizacji Lokalnej Strategii Partnerstwo Dorzecze Słupi na lata 2009-2015 w ramach „małych projektów”.

Galeria


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz