Wojewoda pomorski wygasza mandat słupskiej radnej

31 lipca 2013r. | Drukuj

Wojewoda pomorski wydał zarządzenie zastępcze w sprawie wygaszenia mandatu słupskiej radnej Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

fot. GK

fot. GK

Przypomnijmy, że o radnej zrobiło się głośno w kwietniu br. kiedy do magistratu w Słupsku wpłynął wniosek dwóch słupszczan, którzy argumentowali, że radna korzysta z mienia gminnego, czego robić nie powinna z powodu pełnienia funkcji miejskiej radnej. Na kwietniowej sesji radni, nie wygasili mandatu radnej, a na czerwcowej sesji obronili ją po raz kolejny, gdzie wcześniej wojewoda nakazał załatwienie tej sprawy poprzez wygaszenie mandatu przez słupskich rajców.

Wojewoda pomorski po poinformowaniu ministra administracji i cyfryzacji wydał zarządzenie zastępcze, innymi słowy wygasił sam mandat radnej.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka ma prawo odwołania się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Do czasu rozstrzygnięcia sporu przez sąd, radna będzie sprawować swoją funkcję.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz