Policjanci w Ustce na patrol wyjadą quadami

30 lipca 2013r. | Drukuj

Do służby w Komisariacie Policji w Ustce trafiły dwa nowoczesne quady. Pojazdy te wykorzystywane będą w codziennej służbie podczas akcji poszukiwania zaginionych osób, w walce z kłusownikami, podczas patrolowania brzegu morskiego oraz wielu innymi zadaniami w terenach nadmorskich, niedostępnych dotąd tradycyjnym radiowozom.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Nowoczesna technika, sprzęt i technologie poprawiają komfort pracy i mają znaczący wpływ na efektywność wykonywanych zadań przez funkcjonariuszy. To wszystko razem bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo obywateli. Usteccy Policjanci otrzymując z okazji Święta Policji dwa nowoczesne quady mogą czuć się wyróżnieni gdyż tego typu pojazdy w służbie policji to cały czas niecodzienny obraz. Zakup ich był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Fundusz Ochrony Środowiska.

Trwający sezon turystyczny jest doskonałym czasem aby sprawdzić możliwości wykorzystania nowo zakupionych quadów w codziennej służbie przez policjantów. Teren nadmorski w pobliżu Ustki i Rowów, plaże, lasy i trudno dostępne obszary to wyzwanie jakie stawia się przed tymi pojazdami. W te wakacje dzięki temu sprzętowi funkcjonariusze będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć w najbardziej niedostępne zakątki przybrzeżnego pasa morskiego. Policjanci liczą także, że widok patrolujących mundurowych zwiększy poczucie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

Każdy z Policjantów zanim pierwszy raz wsiądzie na Quady i ruszy w patrol, musi zapoznać się z jego obsługą i przejść krótkie szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy. Ta wiedza pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie „łazika” w wymagającym doświadczenia terenie służbowym.

Quady, już od kilku dni są w codziennej służbie usteckich policjantów. Eksploatowane będą podczas patrolowania brzegu morskiego, akcji ratunkowych i poszukiwań osób zaginionych. Jesienią kierowane będą do walki z kłusownikami oraz osobami niszczącymi lasy i wydmy, a także w wielu innych zadaniach na terenach nadmorskich niedostępnych dotąd tradycyjnym radiowozem.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Quady firmy Kymco to typowo przeprawowe pojazdy. Posiadają napęd na cztery koła z możliwością odłączenia przedniej osi pozwala na sprawne poruszanie się nawet w najcięższym terenie. Pojazdy wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów. Prowadzi się je lekko i jak zapowiadają dystrybutorzy mają umiarkowany apetyt na paliwo. Duża kanapa stwarza możliwość jazdy także we dwie osoby, a prosta konstrukcja, w połączeniu z mocnym silnikiem tworzą pojazd, który z powodzeniem sprawdzi się podczas eksploatacji przez Policjantów niemal w każdych warunkach.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz