Upał, tłumy na plażach i gigantyczne korki na drogach

27 lipca 2013r. | Drukuj

Takiego sezonu nie było dawno. W tym roku znowu pokochaliśmy polskie morze. Na plażach tłumy, na drogach w kierunku wybrzeża kilometrowe korki, a wszystko za sprawą pogody – temperatura sięga 30 stopni. 

Fot. GK

Fot. GK

Upał, tłoczne plaże i pełne pensjonaty i hotele. Ten sezon hotelarze i restauratorzy już mogą uznać za udany. W tym roku mamy nad Bałtykiem prawdziwe lato. – Takich tłumów nie widziałem dawno, mamy na plaży i w restauracjach wielki tłok, bo przyjechała rekordowa liczba turystów z kraju i zagranicy – mówi Dariusz Dusza, kelner w plażowym barze naprzeciwko Grand Hotelu.

Ale pełne plaże i hotele  oznaczają także tłok na drogach. Na autostradzie A1, na zjeździe w Dusocinie powstały dziś gigantyczne jak na polskie warunki korki, sięgające nawet ośmiu kilometrów. By zapłacić za zjazd z autostrady kierowcy zmierzający nad morze musieli czekać ponad godzinę.    Drogowcy zalecają wybór równoległej do A1, biegnącej przez Tczew, drogi krajowej nr 91. Jednak korki tworzą się także na drodze nr 6, a szczególności na trasie w kierunku Półwyspu Helskiego. W sobotę wczesnym popołudniem korek ciągnął się od Gdyni do Rumi. – W tej chwili droga jest przejezdna w obie strony, niewielkie zatory tworzą się tylko przed skrzyżowaniami – informuje w sobotę po południu Mateusz Mikołajczyk, dyżurny punktu informacji drogowej gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodał również, że na innych drogach krajowych w regionie, w tym na drodze krajowej nr 7, ruch odbywa się w miarę płynnie.

Zdaniem dyżurnego im bliżej sobotniego wieczora tym utrudnień na drogach powinno być mniej. W jego ocenie kolejnego natężenia ruchu, który może znów przynieść spore korki, można spodziewać się w niedzielę po południu: nadmorskie kurorty opuszczać będą wówczas osoby, które spędziły nad wodą weekend oraz turyści, którzy byli nad morzem na dłuższych wakacjach.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz