Najdłuższa w Polsce Pielgrzymka Kaszubska ruszyła z Helu

25 lipca 2013r. | Drukuj

Dziś rano z Helu wyruszyła Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę, która jest najdłuższą pielgrzymką w Polsce. Pątnicy mają przed sobą około 640 km marszu. 

Fot. Arch. Kaszubska pielgrzymka do Sianowa 2006.

Fot. Arch. Kaszubska pielgrzymka do Sianowa 2006.

Kaszubska Pielgrzymka na Jasną Górę po raz pierwszy została zorganizowana w 1982 r., kiedy przypadał jubileusz 600-lecia obecności ikony Matki Bożej w tym miejscu. Wyruszyła ze Swarzewa z hasłem „600 km za 600–lecie”.

Pielgrzymka Kaszubska jest najstarszą w Diecezji Gdańskiej pielgrzymką na Jasną Górę, a zarazem najdłuższą pielgrzymką w Polsce. Pielgrzymi przez 19 dni, od 25 lipca do 12 sierpnia pokonają trasę 638 km.

W tym roku do Częstochowy wybrało się prawie dwustu pątników, których prowadzi ks. Jan Perszon. Podczas pielgrzymki odwiedzą m.in. dwa ważne miejsca kultu maryjnego na Kaszubach – Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza oraz Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie.


Opublikowano w: Rodnô ZemiaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz