Jerzy Dąbrowa-Januszewski nie żyje

02 października 2010r. | Drukuj

30.09.2010 zmarł Jerzy Dąbrowa-Januszewski., pisarz, dziennikarz i wspaniały Kaszuba z wyboru. Pogrzeb odbędzie się w dniu 04.10.2010r. o godz. 13.30 na Starym Cmentarzu w Słupsku, wyprowadzenie o godz. 14.00.

Jerzy Dąbrowa-Januszewski urodził się w Zemborzycach koło Lublina w 1942 roku. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Większość swego życia spędził w Słupsku, pracując w Głosie Pomorza.

Jerzy Dąbrowa-Januszewski

Debiut radiowy miał w 1959 roku (PR I Warszawa „Wiersz tygodnia”), prasowy w 1968 r. (kamena – Lublin), książkowy w 1983 r. Jest autorem tomów poezji: „Z kamiennego wiatru”, „Jesień Anny”, „Pożegnania i powroty”, „To miejsce”; tom szkiców, esejów „Z notatnika kaszubskiego”; widowisko sceniczne „Ulica wyobraźni”, pisał także teksty piosenek. Był wielkim regionalistą i naszym przyjacielem.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Przemek pisze:

    W nazwie miejscowości, w której urodził się J. Dąbrowa-Januszewski wkradł się błąd: powinno być „w Zemborzycach”. W Wikipedii można o nich poczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zemborzyce
    A Zęborzyce wg. mojej wiedzy nie istnieją…
    Z pozdrowieniami

Dodaj komentarz