Prokuratura oskarża 4 osoby w sprawie parku wodnego

23 lipca 2013r. | Drukuj

Trzy urzędniczki ze słupskiego magistratu i projektant aquaparku są oskarżeni przez słupską prokuraturę o fałszowanie projektu i niedopatrzenia. 

Fot. parkwodny.slupsk.pl

Fot. parkwodny.slupsk.pl

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 osobom związanym z projektowaniem oraz dopuszczeniem do realizacji budowy parku wodnego. Po dwóch latach dochodzenia postawiono zarzuty pracownicom Urzędu Miejskiego w Słupsku oraz właścicielowi biura projektowego. Sławomir G. posługiwał się fałszywymi projektami, natomiast urzędniczki nie dość wnikliwie projekt sprawdziły. Oskarżone złożyły obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznają się do winy.

– Chodzi o zmiany w projekcie budowlanym aquaparku. W dokumencie widnieją podpisy 9 projektantów, spośród których 4 nie brało udziału w realizacji projektu – mówi Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Urzędniczkom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a projektantowi nawet 5 lat więzienia.


Opublikowano w: PolecaneSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz