Rozpoczyna się żeglarskie święto – Volvo Gdynia Sailing Days

17 lipca 2013r. | Drukuj

Widowiskowe wyścigi jachtów i atrakcyjne imprezy towarzyszące – Volvo Gdynia Sailing Days to wielki festiwal, który na trwałe zagościł w światowym kalendarzu imprez żeglarskich.

Fot. UM Gdynia/GOSiR

Fot. UM Gdynia/GOSiR

Volvo Gdynia Sailing Days, odbywające się między 17 a 28 lipca 2013 roku, to pierwsze w historii Polski cykliczne międzynarodowe regaty żeglarskie. Są one najważniejszym, obok niemieckiego Tygodnia Kilońskiego („Kieler Woche”), tego typu wydarzeniem w obrębie basenu Morza Bałtyckiego i jedną z pięciu najważniejszych imprez Pucharu Świata rozgrywanych w Europie.

Jednak nadchodzące regaty to nie tylko zmagania na wodzie, lecz także wiele atrakcji na lądzie. W czasie regat w gdyńskiej Marinie funkcjonowało będzie miasteczko Volvo Gdynia Sailing Days, a w nim  uroczystości rozpoczęcia i zakończenia zawodów,  ceremonie wręczenia pucharów zwycięzcom,  konkursy i zabawy z nagrodami,  spotkania ze znanymi żeglarzami, a także – jak wskazuje nazwa regat –
najnowsze modele samochodów volvo.

To jednak nie wszystko – specjalnie dla fanów sportowych emocji zorganizowany zostanie Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Gdynia Sailing Days (20 lipca). W tym samym czasie odbędzie się wielki festyn (20-21 lipca). dla rodzin z dziećmi.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz