Oryginalne pomysły w Gdyni. Tym razem peryskopy

17 lipca 2013r. | Drukuj

Na gdyńskiej plaży Śródmieście, przy kładce prowadzącej do mariny, pojawiły się niestandardowe kosze na śmieci – przypominają peryskopy.

Fot. UM Gdynia

Fot. UM Gdynia

Gdynia jest miastem z morza, a widać to nie tylko w porcie, ale też w mieście. Do stylistyki morskiej nawiązują m.in. budynki przypominające statki czy mała architektura. Na plaży Śródmieście pojawiło się właśnie 20 pojemników na śmieci, które przypominają peryskop i  nawiązują do historycznych elementów wyposażenia statków.

Kosze na odpady zaprojektował Michał Orzelski, który zajął pierwsze miejsce w drugiej edycji konkursu Gdynia City Transformers organizowanego przez Centrum Designu Gdynia. Pojemniki mają odpowiedni ciężar i są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Co bardzo ważne, ich konstrukcja gwarantuje, że odpady nie będą roznoszone przez silniejsze podmuchy wiatru.

W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymali: Mateusz Pruszkowski za projekt Ekokamyki oraz zespół w składzie Wiktor Kurc i Aleksandra Mierzwa za kosze w kształcie boi. W miarę możliwości finansowych w przyszłym roku na gdyńskich plażach pojawią się kolejne designerskie pojemniki. Koszt wykonania dwudziestu peryskopów to ok. 30 tys. zł.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze