Obrazy do słuchania, film do czytania w słupskim muzeum

17 lipca 2013r. | Drukuj

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacja Kultury bez Barier i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszą na polskim Pomorzu odsłonę projektu Muzeum „Poza Ciszą i Ciemnością”.

Fot. GK

Fot. GK

Premierowy pokaz eksponatów opatrzonych audio-deskrypcją dla niewidzących i napisami dla niesłyszących odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 lipca o godz. 12.00, w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Przyjść może każdy, kto ciekawy jest sztuki łamiącej bariery i otwartej na wszystkich widzów. 

W ramach współpracy podjętej przez słupskie Muzeum i dwie Fundacje możliwe było dostosowanie filmu oświatowego o Otto Freundlichu do odbioru przez osoby niesłyszące i niedosłyszące – film opatrzono napisami stworzonymi specjalnie z myślą o tych widzach. Na rzecz publiczności niewidzącej i niedowidzącej opracowano natomiast audio-deskrypcje piętnastu dzieł Witkacego eksponowanych w słupskim zamku. Znalazły się wśród nich m. in. portrety pastelowe Neny Stachurskiej, Tadeusza Boya Żeleńskiego oraz rysowane węglem portrety rodziców Witkacego.

Projekt Muzeum „Poza Ciszą i Ciemnością” dofinansowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz