Prezydent na Pomorzu. Witają go tłumy

15 lipca 2013r. | Drukuj

Prezydent Bronisław Komorowski przypłynął w poniedziałek do Łeby, aby spotkać się z turystami i mieszkańcami kurortu. Choć wizyta miała trwać zaledwie kilkadziesiąt minut, z powodu tysięcy turystów, którzy chcieli zobaczyć prezydenta, spotkanie przeciągnęło się do kilku godzin.

Fot. GK

Fot. GK

Prezydent Bronisław Komorowski gości na Pomorzu przez dwa dni. W czasie swojego pobytu odwiedzi m.in. Łebę, Kluki, Ustkę i Swołowo. Wizytę na Pomorzu Środkowym rozpoczęło wpłynięcie jachtem do łebskiego portu.

– Cieszę się że tu szczęśliwie dopłynąłem. Jestem żeglarzem śródlądowym, a tu musiałem sprawdzić się na pełnym morzu. Cieszę się że jestem w Łebie – powiedział prezydent RP Bronisław Komorowski.

Spacer deptakiem i ulicami Łeby miał trwać kilkanaście minut. Z powodu tłumów turystów, którzy chcieli zobaczyć na własne oczy  prezydenta, uścisnąć mu rękę  i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, spacer po Łebie trwał ponad dwie godziny.

– Jestem zaskoczona jakim miłym i kontaktowym człowiekiem jest nasz prezydent. W telewizji wygląda na osobę poważną,  nie wiedziałem, że tak fajnie można z nim pożartować – mówi turystka. – Prezydent uścisnął mi dłoń – to wielki szczyt, bo bardzo lubię i szanuję pana Komorowskiego – dodaje inny turysta.

Mimo incydentu, do którego doszło na Ukrainie, Bronisław Komorowski zapewnia, że podczas oficjalnych wizyt nie zamierza ograniczać swoich kontaktów z ludźmi.

– Nie chciałbym, aby do tego incydentu przywiązywano wielką wagę. Mimo tego przykrego wydarzenia nie zamierzam zmieniać swoich przyzwyczajeń i częstych kontaktów z ludźmi – powiedział w Łebie Bronisław Komorowski.

Podczas wizyty w Łebie prezydent postanowił obejrzeć także aleję prezydencką, na której są odciśnięte dłonie wszystkich polskich prezydentów.

– Dwa lata temu pojechaliśmy do Warszawy po odcisk dłoni prezydenta. Wtedy obiecał nam, że przyjedzie do Łeby obejrzeć naszą aleję. Dziś dotrzymał słowa – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby.

Wakacyjną wizytę prezydenta na Pomorzu zakończy wtorkowe spotkanie z mieszkańcami Ustki i Swołowa.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz