Łeba chce muzeum

08 maja 2011r. | Drukuj

Łeba stara się o utworzenie Muzeum Morskiego. W nadmorskim kurorcie odbyło się spotkanie samorządowców i parlamentarzystów z wiceminister infrastruktury i dyrektorem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

fot. gk: Muzeum miałoby powstać w łebskim porcie

Mieszkańcy nadmorskiego kurortu starają się o utworzenie w Łebie Muzeum Morskiego. Jednym z rozwiązań jest otwarcie tu „morskiego” oddziału Muzeum w Lęborku. Drugi wariant to filia Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. – Muzeum Morskie w Łebie byłoby nie tylko ogromną atrakcją turystyczną, ale i placówką edukacyjną – podkreśla senator Kazimierz Kleina, który jest mieszkańcem Łeby. O możliwościach utworzenia takiej placówki  rozmawiali samorządowcy z Łeby z dyrektorem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W spotkaniu wzięła udział również wiceminister infrastruktury Anna Wypych-Namiotko.

 

 

Fot. GK: Kuter w Łebie na początku XX w.

Już kilka miesięcy temu Urząd Morski w Słupsku zadeklarował, że pod budowę muzeum przekaże działkę w łebskim porcie. Mają tam powstać pawilony wystawowe, do których może trafić  m.in. wrak. odkryty  na plaży w Łebie. Gdańskie muzeum mogłoby też przekazać eksponaty spoczywające w magazynach, np. części wraku średniowiecznej kogi hanzeatyckiej, wydobyte w porcie w Rowach.

Oto kilka fotografii sprzed stu lat ukazujących życie mieszkańców Łeby – także one mogłyby trafić do Muzeum Morskiego.

 

Fot. GK

Fot. GK

Fot. GK

Fot. GK


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz