Dyrektor pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Barbara Kawińska ma zostać odwołana ze stanowiska. Została wezwana do centrali funduszu NFZ w Warszawie, gdzie dowiedziała się o decyzji.
Dziś Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz poinformowała dyrektor pomorskiego NFZ o wniosku o jej odwołanie. Jak podaje rzecznik prasowy NFZ – „powodem wniosku o odwołanie jest ocena kierowania Pomorskim Oddziałem NFZ – słaba organizacja pracy Oddziału, brak dialogu społecznego z pacjentami i podmiotami ochrony zdrowia, zwłaszcza w przypadku przeprowadzonych ostatnio konkursów w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Zastrzeżenia również budzi niezadowalający stan przygotowań i sposób wprowadzania na Pomorzu systemu Zintegrowanego Informatora Pacjenta.”
Agnieszka Pachciarz zwróciła się do Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o opinię w sprawie odwołania Barbary Kawińskiej ze stanowiska dyrektor Oddziału. Jeśli Rada zaopiniuje wniosek Kawińska będzie prawomocnie zdymisjonowana. Na razie nie wiadomo, kto przejąłby jej obowiązki.
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.