Tragiczna seria utonięć w morzu. Policja apeluje o rozwagę

10 lipca 2013r. | Drukuj

We wtorek w godzinach popołudniowych w Łebie utonęło dwóch mężczyzn. Tego samego dnia w Jastrzębiej Górze dwóch mężczyzn ratowało dziecko, które zaczęło się topić. Chłopca udało się uratować, ale niestety jeden z mężczyzn, z powodu silnych prądów nie zdołał wrócić na brzeg. Przyczyną śmierci 61-letniego mężczyzny z Gdańska, który utonął w Bałtyku na Stogach było prawdopodobnie zasłabnięcie.

fot. ŁukaszH

fot. ŁukaszH

We wtorek w godzinach popołudniowych lęborska policja została powiadomiona telefonicznie o tym, iż w morzu, na wysokości kanału portowego w Łebie pływa bezwładnie mężczyzna. Po ponad godzinnej reanimacji, mężczyzny nie udało uratować.

Po kilkudziesięciu minutach znów otrzymali zgłoszenie, że w tym samym miejscu topi się dwóch mężczyzn. Służby ratownicze na miejscu wyłowiły z morza jednego mężczyznę, natomiast za drugim mężczyzną trwają cały czas poszukiwania.

– Miejsce w którym doszło do tych tragedii to okolice kanału portowego gdzie jest zakaz kąpieli w morzu – mówi asp. Magdalena Zielke z lęborskiej policji. Funkcjonariusze apelują do wypoczywających nad morzem o rozwagę i stosowanie się do zakazów i ostrzeżeń.

W Jastrzębiej Górze do wypadku doszło około godziny 15.00, pół kilometra od kąpieliska strzeżonego, które było nieczynne z powodu bardzo silnych prądów wstecznych. Dziecko weszło do wody i zaczęło się topić. Próbowało uratować je dwóch mężczyzn w wieku 39 i 40 lat.

7-letni chłopiec złapał się żółtej boi. Mężczyźni nie mogli pokonać silnych prądów morskich, więc zaczęli wracać do brzegu. Niestety nie udało im się to. Wszystkich na brzeg wyciągnęli ratownicy. Starszy z mężczyzn mimo reanimacji nie odzyskał przytomności i zmarł.

Mężczyzna, który utonął na Stogach kąpał się przy niestrzeżonym odcinku plaży. Ratownicy podjęli akcję reanimacyjną, ale niestety gdańszczanina nie udało się uratować.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze