Odnaleziono ciało znanego usteckiego żeglarza

09 lipca 2013r. | Drukuj

Samotny żeglarz, uczestnik atlantyckiego Challenge Jester,  wypadł za burtę swego nowego jachtu, przygotowywanego do przyszłorocznej oceanicznej imprezy. Jego ciało odnaleziono w pobliży gdańskiego portu.

Edward Zając / fot Facebook

Edward Zając / fot. Facebook

 

W piątek po południu doświadczony żeglarz Edward Zając wypadł za burtę swojego jachtu Holly II w odległości około 3,2 mil morskich od Helu. W niedzielę dryfujące na powierzchni wody ciało żeglarza znaleziono w pobliżu wejścia do portu w Gdańsku.

– Rodzina żeglarza potwierdziła, że ciało znalezione w okolicach wejścia do portu w Gdańsku to ich bliski – informuje Aleksandra Siewert z komendy miejskiej policji w Gdańsku.

Poszukiwania żeglarza trwały ponad dobę. Uczestniczyły w nich dwie jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz śmigłowce ratunkowe „Anakonda” i Mi-2. Łącznie z powietrza przeszukano około 2 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni morza. W sobotę, późnym wieczorem, podjęto ostateczną decyzję o przerwaniu akcji poszukiwawczej. Dzień później w okolicy wejścia do portu w Gdańsku na dryfujące na powierzchni wody zwłoki natrafił sternik jachtu przepływającego.  

Edward Zając, ustecki radny i znany żeglarz  utonął podczas rejsu po Zatoce Gdańskiej. Na pokładzie jachtu znajdowały się również jego 63-letnia partnerka i 13- letnia wnuczka i to one wzywały pomocy.

Edward Zając, który jako jedyny Polak w 2012 roku wziął udział w prestiżowych regatach samotników Jester Azores Challenge 2012, stał się wizytówką Ustki.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze