Bezpieczne wakacje przez lekcje z policją

05 lipca 2013r. | Drukuj

Policjantka z lęborskiej komendy przypomniała dzieciom z Miejskiego Domu Kultury o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. Dzieci z uwagą wysłuchały policjantki i odpowiadały na zadawane przez nią pytania. Spotkanie odbyło się w ramach prewencyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą jakie organizowane są przez lęborska komendę w czasie wakacji.

fot. KPP

fot. KPP

Kilkunastoosobowa grupa dzieci, które początek wakacji spędzają na zajęciach w Miejskim Domu Kultury, w Lęborku spotkały się z policjantką z lęborskiej komendy, która w trakcie godzinnej pogadanki przypomniała o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji.

Policjantka, zajmująca się profilaktyką dzieci i młodzieży przypomniała uczestnikom spotkania o zasadach zachowania nad wodą oraz na drodze. Dzieci z uwagą wysłuchały informacji jakimi dzieliła się funkcjonariuszka, po czym zadawały dużo pytań związanych z tematyką bezpieczeństwa.

Prowadząca spotkanie poruszyła również tematykę związaną z nawiązywaniem kontaktów wakacyjnych z nieznajomymi oraz zagrożenia jakie niosą różnego rodzaju niedozwolone prawem używki.

Pogadanka z dziećmi odbyła się na zaproszenie dyrekcji Miejskiego Domu Kultury w Lęborku, w ramach prewencyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą jakie organizowane są przez lęborska komendę w czasie wakacji. Spotkania te mają na celu zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom nad woda i na drogach oraz przybliżyć aspekty prawne zażywania niedozwolonych używek.

Galeria


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz