Międzynarodowy Zlot Żaglowców Baltic Sail rozpoczęty

04 lipca 2013r. | Drukuj

Najwspanialsze żaglowce, regaty, imprezy plenerowe i zmagania sportowców: w Gdańsku rozpoczyna się siedemnasty  Międzynarodowy Zlot Żaglowców Baltic Sail. Impreza potrwa od 4 do 7 lipca.

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

W tym roku na  Targu Rybnym już w czwartek powstało Miasteczko Żeglarskie. Tu zapowiedziano prezentację osiemnastowiecznych zwyczajów marynarskich, musztrę żołnierską i pokazy broni i umundurowania z epoki.

Kulminacją pokazów przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne z Polski, Łotwy, Estonii i Rosji będzie bitwa rozegrana o 20.15 na wodach Motławy – pierwsza zrealizowana w Polsce inscenizacja z czasów Wielkiej Wojny Północnej.  Atrakcją będzie też sobotnia „Bitwa Morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście”, inscenizowana jak co roku.

Na Baltic Sail Gdańsk będzie gościć słynny olbrzymi żaglowiec STS Kruzenshtern. Czteromasztowiec, jeden z trzech największych żaglowców świata, przypłynął z macierzystego portu w Kaliningradzie. Żaglowiec został zbudowany w 1926 roku w stoczni J. C. Tecklenborg w Wesermünde. Z ponad stoma metrami długości i prawie czterema tysiącami metrów kwadratowych powierzchni ożaglowania, STS Kruzenshtern jest jedną z największych atrakcji zlotu. Żaglowiec cumuje u nabrzeża Kapitanatu Portu Gdańsk, przy ul. Przemysłowej 4. Będzie dostępny dla zwiedzających od 5 do 7 lipca, w godzinach 10-18. Mieszkańcy i turyści przez wszystkie dni trwania zlotu będą mogli także zwiedzić pokłady innych żaglowców: Ark, Baltic Star, Camelot, Kundel, Libava, Minerva, Norda, Palsa, Sta Maria, Wespe. Po raz pierwszy na Baltic Sail można oglądać trójmasztowiec Minerva zwodowany w Niemczech w 1935 r. Zobaczymy także żaglowiec Bonawentura oraz Generał Zaruski, który można zwiedzać w piątek.

Od soboty 29 czerwca w Górkach Zachodnich trwają Regaty Baltic Sail Nord Cup, w których przez dziewięć dni weźmie udział prawie dwustu uczestników.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz