Promują park wodny, którego nie ma. Wydali 200 tys. złotych

30 czerwca 2013r. | Drukuj

Władze Słupska wydały ponad 200 tysięcy złotych na promocję parku wodnego. Problem w tym aquaparku nie ma. Jego budowa stoi od ponad pół roku, choć już rok temu miała być zakończona.  Władze miasta tłumaczą, że do promocji parku zmusza ich Unia Europejska.

Fot. GK

Fot. GK

 Na budowie parku wodnego w Słupsku od dawna nie ma żywej duszy, ale miasto w najlepsze wydaje pieniądze na promocję inwestycji. W ciągu ostatnich  miesięcy  poszło na ten cel ponad 200 tysięcy złotych.

– Rozumiem gdyby aquapark już funkcjonował, a jego promocja miałaby się przełożyć na większą liczbę osób odwiedzających. Gdy jednak nie został zbudowany, a nawet niewiadomo kiedy zostanie dokończony, wszystkie pieniądze wydawane w tej chwili na promocję są wyrzucane w błoto. Najbardziej rozbawiła  mnie wiadomość o wydaniu w ostatnim czasie  25 tysięcy złotych na wykonanie wizualizacji 3D nieistniejącego wnętrza aquaparku. To pokazuje najlepiej jak w przypadku tej inwestycji marnotrawione są publiczne pieniądze – mówi Robert Kujawski, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Słupsku (PiS).

Władze Słupska tłumaczą, że wizualizacja wnętrza aquaparku za 25 tysięcy złotych była niezbędna, musiała ją  bowiem zawierać dokumentacja. Do wydania pozostałej sumy na promocję inwestycji zmusiła miasto Unia Europejska, która dofinansowuje park wodny kwotą prawie 20 milionów złotych.

– Każdy projekt współfinansowany przez Unię Europejską zawiera  środki przeznaczone na promocję. Chodzi o to, aby obywatele Unii wiedzieli ile inwestycji powstaje w całej Europie za unijne pieniądze. Tak samo jest też w przypadku słupskiego Parku Wodnego – tłumaczy Dawid Ziemkowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Słupsku.

Na razie nie wiadomo jednak czy Unia Europejska będzie miała się czym chwalić, ponieważ inwestycja stoi i nic nie wskazuje na to, aby w ciągu najbliższych miesięcy prace ruszyły. Z powodu dużego opóźnienia robót i zmian w projekcie bardzo realna jest też groźba utarty unijnych pieniędzy. Budowa słupskiego parku wodnego miała się zakończyć równo rok temu.


Opublikowano w: PolecaneSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze