Kaszubski Dzień Rybaka w Bytowie. Wędkarze bili rekord

30 czerwca 2013r. | Drukuj

Mieszkańcy Bytowa ustanowili rekord Polski w wędkowaniu. Nad jeziorem Jeleń łowiło wspólnie ryby ponad pięciuset wędkarzy. Właśnie w ten niezwykły sposób Bytowanie postanowili uczcić Pomorski Dzień Rybaka.

Fot. GK

Fot. GK

Choć każdy szanujący się wędkarz stara się łowić ryby w ciszy i samotności, w przypadku bicia rekordu w wędkowaniu o jednym i drugim nie mogło być mowy. Na brzegiem jeziora Jeleń ustawiło się w jednym momencie i zarzuciło przynętę ponad pięciuset wędkarzy.

– Na Kaszubach mamy jedne z najczystszych w Europie jezior. Dlatego to właśnie tu postanowiliśmy ustanowić rekord w wędkowaniu. Podczas zawodów nie można zanęcać, a każda złapana ryba trafia ponownie do wody. W przeciwnym razie tylu wędkarzy wyłowiłoby nam kilka ton ryb – powiedział Adam Leik, zastępca burmistrza Bytowa.   

W takim tłumie  większość wędkujących  nie robiła sobie nadziei na schwytanie wielkiej ryby. Marzył o niej jednak każdy. 

– Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednia przynęta. Myślę, że mój wykopany w ogrodzie na Kaszubach długi i gruby robak będzie doskonały – mówi jeden z wędkarzy.

Choć zwycięzca zawodów złowił tylko trzy dziesięciocentymetrowe płotki, w tym dniu wynik połowów nie był najważniejszy.

– To bardzo fajny pomysł zarówno ustanowienie rekordu w wędkowaniu jak i Dzień Rybaka. Takie święto powinno się odbywać w każdy weekend – mówi inny wędkarz.

Podczas Pomorskiego Dnia Rybaka bytowski rynek zamienił się na kilka godzin w wielki targ rybny. Przez cały dzień mieszkańcy gotowali też wspólnie zupę rybną.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz