Erotyczny przemyt z Chin. Celnicy zatrzymali podrobione…

26 czerwca 2013r. | Drukuj

Prawie półtora miliona podrobionych prezerwatyw – opatrzonych bezprawnie znakiem towarowym, którego właścicielem jest firma z Czech, przechwycili gdyńscy celnicy. Towar znaleziono w kontenerze, który przypłynął z Chin.

Fot. Izba Celna w Gdyni

Fot. Izba Celna w Gdyni

Rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni Marcin Daczko poinformował, że towar zapakowany w pięćset kartonów wypełniał po brzegi jeden z kontenerów wyładowanych w Gdyni ze statku, który przypłynął z Chin. Już pierwsze oględziny towaru wzbudziły u celników podejrzenia, że może on naruszać prawa do znaku, którego właścicielem jest firma z Czech.

– Przypuszczenia te potwierdził konsultant ds. ochrony praw własności intelektualnej z Izby Celnej w Gdyni – poinformował rzecznik, dodając, że – według dokumentów przewozowych – odbiorcą towaru miała być firma z Mazowsza.

Wartość prezerwatyw celnicy oszacowali na prawie 60 tys. dolarów. Funkcjonariusze zarekwirowali towar i powiadomili o sprawie kancelarię prawną, która reprezentuje w naszym kraju właściciela bezprawnie użytego znaku towarowego. Zdecyduje on o dalszych losach podrobionych wyrobów.

Pomorscy celnicy nie po raz pierwszy spotkali się z podrabianymi prezerwatywami. Jednak dotychczas towar taki wykrywano jedynie w przesyłkach pocztowych, w znacznie mniejszych ilościach. W lutym  w paczce z Chin funkcjonariusze wykryli dwa tysiące sztuk prezerwatyw oznaczonych logo znanej firmy.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze