Scena Letnia jest pełnoletnia. Teatr na plaży zaczyna 18. sezon

25 czerwca 2013r. | Drukuj

Scena Letnia na plaży w Orłowie – na piasku, z morzem w tle, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. W tak niecodziennej scenerii już po raz 18. swoje spektakle zaprezentuje Teatr Miejski w Gdyni.

– W repertuarze Sceny letniej w Orłowie znajdzie się zarówno klasyka, jak i współczesność, rzeczywistość i fantazja, zabawa i zaduma, czyli wszystko to, co najlepsze w teatrze! Na pełnoletnią Scenę Letnią w Orłowie zapraszamy od 29 czerwca do 11 sierpnia 2013 r. – zaprasza Teatr Miejski w Gdyni.

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

W programie:

„W kręgu namiętności. Tango Piazzolla”
reżyseria: Józef Opalski
Scena Letnia Teatru Miejskiego w Orłowie
Gorący, pełen namiętności i rytmów tanga spektakl muzyczny, w którym miłość i nienawiść nieustannie idą w parze, targając bohaterami i popychając ich do nie zawsze rozsądnych czynów. Na scenie pojawią się piękne kobiety, przystojni mężczyźni, feeria barw, szaleństwo dźwięków, korowód osobowości i sztuczne ognie.

29-30 czerwca; 5-7 oraz 12-14 lipca – godz. 20.00

„Słodkie lata 20., 30. …”
reżyseria: Jan Szurmiej

Lata 20. i 30. ubiegłego wieku były czasem barwnym, rozśpiewanym, roztańczonym i szalonym. Czar przedwojennego kabaretu przywołają nieśmiertelne przeboje, takie jak: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „W małym kinie”, „Ach jak przyjemnie” czy „Już taki jestem zimny drań”.

2-4 oraz 8-11 sierpnia – godz. 19.00

„Sammy”
reżyseria: Andrzej Mańkowski

Sammy Lee Ellerman ma talent, wyobraźnię, słabość do wyścigów konnych i… długi. Narobił sobie kłopotów, ściga go macedońska mafia. Ma niewiel czasu na zebranie gotówki. Czy mu się uda? Czy ocali życie, czy siebie od zapomnienia – komponując musicalowy utwór na miarę największych hitów?

3-4 oraz 10-11 lipca – godz. 20.00

„Bóg mordu”
reżyseria: Tomasz Man

Dwa małżeństwa, tysiące słów, wojna charakterów i zaskakujący przebieg akcji. Syn jednych wybił zęby synowi drugich. Spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie, ale nie tak szybko do niego dojdą, po drodze zawładnie nimi tytułowy „bóg mordu”.

17, 24-25 lipca – godz. 20.00 oraz 7 sierpnia – godz. 19.00

„Bóg”
reżyseria: Grzegorz Kempinsky

O teatrze i tajemnicach twórczej męki na śmiesznie. Oto dwóch Greków, Pisarz i Aktor, zastanawia się nad zakończeniem pewnej sztuki. Nagle jednak okazuje się, że wszystko jest fikcją: i oni sami, i publiczność, która przyszła do teatru, i coraz to nowe, pojawiające się na scenie postaci. Nie ma siły, by nie wynikło z tego jakieś zabawne zamieszanie, w którym na pewno maczał palce jakiś Bóg.

19-21 oraz 26-28 lipca – godz. 20.00

„Idąc rakiem”
reżyseria: Krzysztof Babicki

Przedstawienie grane pod pokładem słynnego polskiego żaglowca „Dar Pomorza” odsłania fakty z tragedii statku pasażerskiego „Wilhelm Gustloff”, której echo dociera do współczesności i wpływa na losy bohaterów. Morze, tajemnica, internet i zbrodnia – to wszystko łączy w sobie spektakl roku, którego wartość doceniła Telewizja Polska, przenosząc go na szklany ekran.

2, 9, 16, 23, 30 lipca, 6 sierpnia – godz. 19.00, Dar Pomorza przy Nabrzeżu Pomorskim

„Cała Polska czyta dzieciom”

Tradycyjnie odbywać się będą spotkania z literaturą dla dzieci i młodzieży. W każda niedzielę, od 7 lipca do 11 sierpnia, o godz. 12.00 artyści oraz liczni goście czytać będą najpiękniejsze baśni, bajki i opowiadania skandynawskich autorów. Wstęp wolny.

Bilety na spektakle: „W kręgu namiętności. Tango Piazzolla”, „Słodkie lata 20., 30. …”, „Bóg” – 50 zł normalny i 40 zł ulgowy;  „Sammy” i „Bóg mordu” – 40 zł normalny i 35 zł ulgowy; „Idąc rakiem” – 60 zł normalny i 50 zł ulgowy.

Kasa teatru na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie czynna codziennie w lipcu w godz. 15.00-20.00, a w sierpniu w godz. 15.00-19.00, tel. 507 714 599. Kasa na „Darze Pomorza” czynna na godzinę przed spektaklem. Całodobowa informacja o przedstawieniach: tel. 58 660 59 20.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz



Najnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze