Trasa Kaszubska. „Przetarg na budowę ogłosimy w 2015 roku”

23 czerwca 2013r. | Drukuj

Premier Donald Tusk i czołowi politycy PO wzięli udział w konwencie samorządowym i posiedzeniu Rady Regionu Pomorskiej Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Minister transportu zapowiedział budowę Trasy Kaszubskiej w 2015 roku.

fot. pomaska.pl

fot. pomaska.pl

 Spotkanie czołowych pomorskich polityków i samorządowców PO odbyło się w sobotę w gdańskiej hali Amber Expo. Niespodzianką była wizyta premiera Donalda Tuska,  obok którego usiedli dwaj ministrowie z Pomorza – Sławomir Nowak i Marek Biernacki. Przybył też marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz posłowie, senatorowie, europosłowie i oczywiście samorządowcy.

– To było bardzo inspirujące, budujące, a zarazem mobilizujące spotkanie – ujawnia Kazimierz Kleina. – Dla mieszkańców Kaszub i całego Pomorza także bardzo ważne z tego powodu, że  minister Nowak oficjalnie potwierdził plan budowy drogi S6 czyli Trasy Kaszubskiej – dodaje senator Kleina. „Najpóźniej w 2015 roku ogłosimy przetarg na budowę drogi S6” – zapowiedział minister transportu Sławomir Nowak. Budowa nowej drogi krajowej nr 6  z Trójmiasta do Szczecina miałaby się zakończyć w 2020 roku.

fot. M Biernacki

fot. M Biernacki

Podczas spotkania polityków PO sporo było mowy o unijnych pieniądzach i związanych z tym inwestycjach. Otuchy dodawał premier, który ujawnił, że dzwonił z gratulacjami do Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, broniącego bokserskiego tytułu mistrza świata. Donald Tusk powiedział, że spytał „Diablo” czy ten zwątpił, gdy w trzeciej rundzie został znokautowany i padł na kolana. Bokser miał odpowiedzieć, że nigdy nie wątpi w siebie i zawsze  jest optymistą „ I wy bądźcie optymistami” – powiedział premier do swych partyjnych kolegów. Inny polityk PO powiedział, że pora zwierać szyki – „konieczna jest pełna mobilizacja”.


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz