Lęborskie egzaminy na kartę rowerową

14 czerwca 2013r. | Drukuj

Wczoraj na terenie miasteczka ruchu drogowego lęborskiej komendy policji odbył się egzamin na kartę rowerową. Większość młodych kandydatów na uczestników ruchu drogowego była bardzo dobrze przygotowana do egzaminu.

KPP Lębork

KPP Lębork

W czwartkowy poranek grupa ponad 150 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Lęborku i gmin naszego powiatu, przystąpiła do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin odbył się na terenie lęborskiej komendy policji, w miasteczku ruchu drogowego i prowadzony był przez przeszkolonego w tym zakresie policjanta drogówki.

Wyspecjalizowani policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Lęborka sprawdzali wiedzę praktyczną zastosowania przepisów ruchu drogowego. Ilość chętnych przerosła wszelkie oczekiwania mundurowych. Na egzamin przybyło ponad 150 dzieci ze szkół powiatu lęborskiego i Lęborka, chcących uzyskać pierwsze w swoim życiu uprawnienia do jazdy po drodze. Mimo tak dużej ilości chętnych policjanci bardzo dobrze poradzili sobie z organizacją egzaminów. Przybyli do komendy goście natomiast wykazali się dużym zdyscyplinowaniem oraz bardzo dobrą wiedzą praktyczną ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Najczęściej popełnianym błędem było „nie zatrzymanie się” na znaku „STOP”.

Policjanci prowadzący egzaminy oprócz sprawdzania wiedzy praktycznej egzaminowanych, przekazywali ważne informacje na temat budowy jednośladów jak również ciekawostki z zakresu przepisów, ich stosowania jak i praktyczne porady jak zachować się na drodze w rożnych sytuacjach.

Egzaminy na karty rowerowe są prowadzone przez policjantów z lęborskiej drogówki kilka razy w roku. Tak duża ilość dzieci zainteresowanych zdobyciem swojego pierwszego uprawnienia wynikała prawdopodobnie z faktu zbliżających się wakacji oraz wzrostu świadomości młodych ludzi na temat potrzeby posiadania uprawnień tak, aby bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drogach.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze