Działania „Piesi” – podsumowanie

13 czerwca 2013r. | Drukuj

Trwające od wczesnych godzin rannych, działania „Piesi”, zakończyły się mandatami dla kilku pieszych. Ukarane osoby były zaskoczone, że mogą dostać mandat tak jak kierowcy. Działania będą powtórzone, a wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu. 

KPP Lębork

KPP Lębork

Policjanci, prowadzący od wczesnych godzin rannych, na terenie powiatu lęborskiego, działania „Piesi” ujawnili 6 osób, które naruszyły przepisy dotyczące ruchu drogowego. Najczęstszym „grzechem” pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, zdarzali się również piesi „mylący” kolory na sygnalizatorze. Większość z ukaranych, nie kryła zdziwienia, że mogą oni, tak jak kierowcy otrzymać mandat. Wystawione mandaty nie były wysokie i miały bardziej charakter przypomnienia o zasadach ruchu drogowego w zakresie dotyczącym pieszych.

Działania prowadzone w całym województwie pomorskim miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie pieszym, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz