Będą niższe rachunki za prąd. Energa tnie ceny

13 czerwca 2013r. | Drukuj

Od 1 lipca klienci ENERGI będą mniej płacić za energię elektryczną,  średnio o 3,9 proc. Nowa taryfa, zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki, będzie obowiązywała co najmniej do końca 2013 roku.

fot. ENERGA

fot. ENERGA

ENERGA jest jedną z  grup energetycznych, która obniży tzw. taryfę G dla energii elektrycznej sprzedawanej gospodarstwom domowym. Wniosek zawierający propozycję modyfikacji dotychczasowych taryf złożony przez spółkę ENERGA-Obrót, odpowiedzialną w Grupie ENERGA między innymi za sprzedaż energii klientom indywidualnym i biznesowym, został zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

– Obniżenie cen taryfowych dla gospodarstw domowych wpisuje się w realizowaną przez nas strategię, która zakłada zagwarantowanie klientom możliwie najlepszych warunków korzystania z naszych usług – mówi Leszek Nowak, prezes zarządu spółki ENERGA-Obrót. – Jedną z przesłanek do obniżenia stawek jest obserwowany od jakiegoś czasu spadek cen energii na rynku hurtowym, co przełoży się już wkrótce na niższe rachunki dla naszych klientów indywidualnych.-

To kolejna dobra wiadomość dla klientów indywidualnych wynikająca z sytuacji na rynku hurtowym. Przypomnijmy, że na początku tego roku ENERGA nie podniosła cen taryfowych i stawki opłat dla tej grupy klientów, utrzymując je na poziomie z roku poprzedniego.


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz