Liderzy akcji Szlachetna Paczka pilnie poszukiwani

12 czerwca 2013r. | Drukuj

Jesteś odpowiedzialny? Pragniesz pomagać realnie i zmieniać swoje otoczenie? Potrafisz pracować w grupie i organizować pracę swoją i innych osób? Stowarzyszenie Wiosna, organizator projektu SZLACHETNA PACZKA ma dla Ciebie wyjątkową propozycję. Zostań liderem i zaangażuj się w mądrą pomoc, zdobywając przy okazji cenne doświadczenie.

mat. prasowe

mat. prasowe

– Szukamy 540 liderów w całej Polsce, w tym jeszcze minimum dziewięciu w województwie pomorskim– mówi Dominik Makurat, koordynator wojewódzki ds. promocji projektu SZLACHETNA PACZKA. – W tym roku chcemy dotrzeć do większej ilości osób potrzebujących mądrej pomocy. W tym celu poszukujemy liderów z następujących rejonów: Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Dolny, Koleczkowo (Gmina Szemud), Gmina Lubichowo, Kwidzyn, Człuchów, Wejherowo, Borowo i Malbork. Nie wykluczamy także osób z innych lokalizacji – dodaje.

Lider Szlachetnej Paczki buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie.

– Poszukujemy ludzi, którzy mają w sobie chęć pomagania. Biorą odpowiedzialność za swoje działania i ich owoce. Nie ma dla Nich rzeczy niemożliwych. Są bardzo dobrze zorganizowani i komunikatywni – lubią pracować z ludźmi – mówi Izabela Manuszewska, koordynator wojewódzki projektu SZLACHETNA PACZKA.

Aby zostać liderem, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i do 20 czerwca wypełnić zgłoszenie. Później z kandydatami skontaktują się koordynatorzy projektu umawiając się na rozmowę, podczas której obie strony mogą się lepiej poznać.

mat. prasowe

mat. prasowe

W tym roku odbywa się XIII edycja projektu SZLACHETNA PACZKA. Tylko w 2012 roku dotarła ona do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Aktualności związane z akcją Szlachetna Paczka dostępne są na Facebookowym profilu.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz