Groźny wypadek i utrudnienia na krajowej szóstce

11 czerwca 2013r. | Drukuj

We wtorek na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Mosty w okolicach Lęborka doszło do groźnie wyglądającego zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Na szczęście uczestnikom nic się nie stało, sprawca otrzymał mandat karny, ale przez ponad godzinę policjanci musieli ręcznie kierować ruchem gdyż środek skrzyżowania był zajęty do czasu usunięcia pojazdów.

fot. KPP

fot. KPP

– We wtorek kilka minut po 10 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Kwiatową w Mostach. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol drogówki oraz służby ratunkowe – informuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji.. – Po chwili policjanci dojechali na miejsce i ustalili, że w wyniku zderzenia dwóch mercedesów, kierująca jednym z nich kobieta została zabrana do szpitala. –

Z uwagi na fakt, że do zderzenia doszło na środku skrzyżowania bardzo ruchliwej drogi krajowej nr 6, policjanci musieli prowadzić ręczną regulację ruchem przez ponad godzinę. Po opatrzeniu w szpitalu, uczestniczkę zderzenia zwolniono gdyż nie stwierdzono poważniejszych obrażeń, wobec czego policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję drogową.

[youtube_sc url=http://youtu.be/6dRokc4YM1c]

Sprawcę kolizji – 36 letniego kierowcę dostawczego mercedesa, policjanci ukarali 500 zł mandatem karnym za wymuszenie pierwszeństwa przejazdu i spowodowanie kolizji. Na konto kierowcy wpłynie również 6 punktów karnych. Miejsce zdarzenia policjanci zabezpieczali do czasu odholowania pojazdów i uprzątnięcia jezdni przez strażaków z płynów jakie wylały się z samochodów.

Galeria


Opublikowano w: LęborkMotoGKWiadomości
Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze