Wiemy kto ile złowi

27 grudnia 2010r. | Drukuj

Kwoty połowowe na 2011 rok zostały rozdane. Minister rolnictwa podzielił przyznane Polsce limity na dorsze, łososie, śledzie i szproty na poszczególne kutry i łodzie rybackie.

Fot. K.Kowalski/Greenpeace

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podzieliło przyznane Polsce kwoty połowowe na poszczególne jednostki. 141 statków największych rybackich o długości od 8 do 25,5 m. otrzymało prawo do połowu dorszy w kwocie 55-102 ton. – średnio każdy duży kuter złowi zatem po ok. 70 ton tych ryb. Łodzie rybackie do 8 m. długości złowią najwyżej po 15 ton dorszy. Kwoty połowowe łososi podzielono w następujący sposób: 50% należnej nam kwoty otrzymają do podziału jednostki, które do tej pory łowiły tę rybę, a drugie 50% – pozostałe łodzie.

Fot. archiwum

Przyszłoroczny limit dla Polski na połów dorszy wynosi 15 tys. ton i jest o 15% wyższy niż w 2010 r. za to  łososi wyłowimy mniej o 15%. Polscy rybacy nie zostaną zwolnieni z kar za przekroczenie kwot połowowych trzy lata temu. Wskutek tego w 2011 roku (ostatni rok, kiedy nasi rybacy spłacają przełowienie) od przyznanej kwoty połowu dorszy będą musieli odjąć 2,4 tys. ton.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz