Włamali się do domu w budowie

10 czerwca 2013r. | Drukuj

Policjanci z Posterunku w Potęgowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku w trakcie budowy. Przestępcy zerwali podtynkową instalację elektryczna oraz ogrzewania podłogowego powodując straty o wartości 800 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania, za które grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

fot. policja

fot. policja

Policjanci z posterunku w Potęgowie, zajmowali się sprawą włamania do jednego z budynków będącego w budowie, w miejscowości Skórkowo. Funkcjonariusze zajmując się tą sprawą ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 27 i 41 lat, mieszkańców gminy Potęgowo. Policjanci ustalili, że sprawcy spod tynku zerwali całą instalację elektryczną – prawie 100 metrów kabla oraz ukradli węże służące do kładzenia ogrzewania podłogowego. Straty w związku z tym pokrzywdzony wstępnie wycenił na kwotę 800 złotych . Jak ustalili śledczy przewody zostały przetopione, a następnie sprzedane w jednym z lęborskich punktów skupu złomu za kwotę 200 złotych. Śledczy w trakcie przeszukania posesji należącej do jednego ze sprawców odzyskali skradzioną podłogową instalację grzewczą, która przekazano już pokrzywdzonemu.

Włamywacze zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy zatrzymani mieli związek z podobnymi przestępstwami mającymi miejsce w ostatnim czasie.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz