Nowak: Budowa S6 do 2020 roku. Trasa Kaszubska w planach ministerstwa

06 czerwca 2013r. | Drukuj

Rząd przygotowuje program inwestycji drogowych do realizacji w latach 2014 – 2020. Wśród pierwszych przedstawionych publicznie planów zabrakło drogi ekspresowej S6 przecinającej Pomorze. Na Twitterze informację uzupełnił minister Sławomir Nowak i zapewnił, że Trasa Kaszubska znajdzie się w kolejnych etapach, przygotowywanych do publikacji.

fot. MTBiGM

fot. MTBiGM

We wtorek, rząd podjął decyzją o tym, że do końca tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może ogłosić 50 przetargów na budowę ok. 700 km nowych dróg ekspresowych. Ich budowa ma kosztować 35,73 mld zł. Powinny powstać na przełomie 2017 i 2018 r.

I chociaż w Załączniku nr 5, który został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów w ubiegłym tygodniu, wśród około 50 projektów przetargowych dla dróg ekspresowych zabrakło trasy S6, to minister Sławomir Nowak zapewnił na Twitterze, że Trasa Kaszubska znajdzie się wśród realizowanych projektów w przygotowywanych do prezentacji kolejnych etapach. Proponowane w załączniku nr 5 inwestycje stanowią jedynie wycinek tych planowanych do realizacji w latach 2014-2020, cały program znajduje się w przygotowaniu.

fot. Twitter

fot. Twitter

O istotnym znaczeniu trasy S6 dla całego Pomorza, Nowak wspominał także w połowie maja podczas wizyty w Świnoujściu w związku z zakończoną inwestycją budowy falochronu osłonowego dla terminalu LNG. Zapewniał, że budowa drogi jest jego celem oraz będzie zabiegał o wpisanie jej budowy w całym przebiegu do planu na lata 2014 – 2020.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz