Zajęcia z historii sztuki w Słupsku. Przyjdź i zobacz dzieła wielkich mistrzów

05 czerwca 2013r. | Drukuj

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza młodzież szkół średnich na zajęcia z historii sztuki, które odbędą się w najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Fot. GK

Fot. GK

Tematem zajęć będzie „Sztuka i rzemiosło europejskie na wystawach stałych w słupskim muzeum”. Podczas oprowadzenia zostaną zaprezentowane wytwory rzemiosła weneckiego, niderlandzkiego, najciekawsze przykłady malarstwa nawiązującego do włoskich szkół manierystycznych, dziewiętnastowieczne kopie dzieł wielkich mistrzów  – w tym: Baroccia, Carraciego. Całość spotkania zostanie poprowadzona na I pietrze słupskiego zamku – na ekspozycji stałej poświęconej sztuce dawnej Pomorza.

Zajęcia poprowadzi Anna Brochocka (adiunkt Działu Historyczno – Artystycznego). Przypominamy, że udział w zajęciach jest bezpłatny.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz