Pogoń pamięta o najmłodszych lęborczanach

03 czerwca 2013r. | Drukuj

31 maja na boisku „Orlik” przy Pl. Piastowskim z inicjatywy klubu Pogoń Lębork i kibiców ze Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork odbyła się kolejna edycja plenerowo-sportowej imprezy „Dzień Dziecka z Pogonią Lębork”. Dopisała pogoda i uczestnicy na sportowym kompleksie.

fot. pogon.lebork.pl

fot. pogon.lebork.pl

Już na wejściu na „Orlika” czekały sympatyczne dziewczyny malujące twarze w biało-niebiesko-czerwone barwy. Największą popularnością tradycyjnie cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia. Kolejka do niej wydawała się nie mieć końca.

Najważniejsza była jednak aktywności fizyczna i zabawy ruchowe z piłką. Konkurencje sportowe dla dzieci w różnym wieku przygotowali trenerzy Pogoni: Sobiesław Przybylski, Rafał Bartoszek i Łukasz Banaszkiewicz. Pomagali im nasi młodzi piłkarze: Karol Wos, Paweł Labuda, Łukasz Janowicz i Szymon Czyżewski.  Był więc slalom o różnym poziomie trudności, strzał na małą bramkę, konkurs rzutów karnych przy których gimnastykował się młodzieżowy bramkarz Pogoni Patryk Labuda, a także żonglerka.

Wiele emocji wywołała ostatnia konkurencja, strzał piłką w poprzeczkę. O dziwo, w pierwszym podejściu tą sztukę opanowało aż 13 uczestników konkursu, w tym jedna dziewczyna. W drugiej serii wyczyn ten powtórzyły tylko 3 osoby. W nagrodę otrzymali piłki ufundowane przez jednego z kibiców z autografami piłkarzy i trenera Pogoni z seniorskiej drużyny.

„Dzień Dziecka z Pogonią Lębork” to także występy artystyczne. Rytm imprezy wybijała na instrumentach perkusyjnych Grupa Perkusyjna „Tremolo” pod przewodnictwem Wiesława Karpika. Z pokazami tanecznymi wystąpiły też grypy Pani Wiesławy Wojciechowicz – „Maluszki”, „Pink” i „Fever”.

Taki dzień nie mógł oczywiście obejść się bez łakoci. Kartony słodyczy, napoi, cukierki szybko znalazły małych amatorów, a każdy uczestnik sportowej konkurencji otrzymywał słodki upominek.

Dużo ubawu, ale też edukacji i profilaktyki biło ze stoiska wolontariuszy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku. To już drugi raz, gdy podczas imprezy prowadzona jest akcja „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Alkogogle pokazujące upośledzenie zmysłów po zażyciu alkoholu służyły do przeprowadzenia konkurencji zręcznościowych wśród dzieci i młodzieży. Był więc slalom pomiędzy tyczkami, rzuty piłką do kosza i strzały na bramkę. W alkogoglach wszystko przychodziło z trudem i oto chodziło.

Głównym organizatorem imprezy był klub Pogoń Lębork i kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Pogoni Lębork. W imprezę zaangażowany był też Zespół Szkół nr 3, Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”, Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku i Biuro Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Finansowo imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w Lęborku – grant na zorganizowanie imprezy sportowe, Urząd Miejski w Lęborku (Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), a także Energa, Łeba Park, Zielona Restauracja, Marcin Krauza i inni sponsorzy indywidualni oraz Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork. Bez tych wszystkich podmiotów i osób impreza nie miałaby takiego rozmachu, a nagrody wręczane uczestnikom imprezy nie byłyby tak okazałe.

Gallery

fot. pogon.lebork.pl


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz