Ukradł koledze samochód. Grozi mu 10 lat

30 maja 2013r. | Drukuj

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25 – letniemu mieszkańcowi województwa zachodniopomorskiego, który pod Ustką ukradł samochód swojemu koledze i spowodował kolizję drogową. Nietrzeźwego sprawcę mającego w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu zatrzymali policjanci z Ustki.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Dyżurny Komisariatu Policji w Ustce otrzymał zgłoszenie o samochodzie porzuconym na poboczu drogi między Możdzanowem, a Krzemienicą. Natychmiast w tamto miejsce skierowano policjantów, którzy stwierdzili, że auto jest otwarte, a w pobliżu nie ma żadnych osób poszkodowanych. Funkcjonariusze w policyjnym systemie ustalili właściciela samochodu. Kiedy dotarli do niego, okazało się, że nawet nie zauważył zniknięcia z posesji swojego samochodu. Pokrzywdzony w rozmownie ze śledczymi nabrał podejrzeń co do sprawcy kradzieży jego pojazdu. Wskazał swojego znajomego, z którym ostatnio wspólnie pracował. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Godzinę później mężczyzna został zatrzymany i w związku z podejrzeniem kradzieży samochodu osadzony w policyjnym areszcie. Jak się okazało w chwili zatrzymania znajdował się on w stanie nietrzeźwości – miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna, jak się okazało ma na swoim koncie inne podobne kradzieże , za które był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem . Grozi mu kara do 10 lat więzienia.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz