Gdynia w skali 1:720

29 maja 2013r. | Drukuj

Prawie 2000 budynków, wiernie odwzorowana sieć ulic, morenowe wzgórza, lasy, portowe nabrzeża – wszystko na swoim miejscu, ale w mikroskali. Ogromna makieta urbanistyczna Gdyni stanie w centralnym punkcie gdyńskiego Infoboxu.

fot. Krzysztof Romański/UM Gdynia

fot. Krzysztof Romański/UM Gdynia

– Wymiary makiety są imponujące – prawie 8 metrów długości przy 4 metrach szerokości. To powierzchnia większa od niejednego mieszkania! Makieta, której skala to 1:720, obejmuje zasięgiem tereny od Dworca Morskiego na północy, po okolice przystanku SKM Gdynia Redłowo na południu. Krawędź wschodnia przebiega przez lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zaś zachodnia przez wody Zatoki Gdańskiej – informują urzędnicy UM Gdynia.

Na makiecie przedstawiono wiernie prawie 100 najbardziej charakterystycznych dla miasta obiektów. Z pewnością oglądający nie będą mieli najmniejszych problemów z rozpoznaniem modernistycznych kamienic, Stadionu Miejskiego, Daru Pomorza, czy Sea Towers. Co ciekawe, oprócz budynków istniejących, na makiecie przedstawiono także obiekty, które powstaną w przyszłości, lub które są w trakcie realizacji. Dla wyróżnienia, do ich produkcji użyto półprzezroczystego rodzaju tworzywa. Gdy poszczególne inwestycje zostaną zrealizowane, znajdzie to odzwierciedlenie także na makiecie – budynki półprzezroczyste będą zamieniane na te same, ale wykonane z PCV, z dbałością o najdrobniejsze detale.

fot. Krzysztof Romański/UM Gdynia

fot. Krzysztof Romański/UM Gdynia

Efektowna w dzień, efektowna też w nocy. Makieta po zmroku będzie prezentować się intrygująco, dzięki funkcji podświetlenia. Za pomocą specjalnego panelu ulokowanego wzdłuż krawędzi, oglądający będzie mógł podświetlić jeden, kilka lub wszystkie z listy ponad 70 obiektów.

 


Opublikowano w: GdyniaPolecaneTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz