Lęborska fontanna zmieni swój wygląd

29 maja 2013r. | Drukuj

Już wiadomo kto zajmie się przebudową fontanny na ul. Staromiejskiej  w Lęborku (plac Żwirki i Wigury). Prace wykona Firma Gutkowski z Leszna. Wykonawca na realizację zadania będzie miał ok. 5 miesięcy.

GK

GK

W drodze przetargu wybrany został wykonawca przebudowy fontanny na ulicy Staromiejskiej. W miejsce starej betonowej niecki powstanie nowa, z granitu. Konstrukcja zewnętrzna wykonana będzie z żelbetonu obłożonego kamienną okładziną. Fontanna stylistycznie nawiązywać będzie do tej przedwojennej. Ozdobi ją, tak jak to było pierwotnie, 8 żabek oraz herb miasta, które zostaną odlane z brązu. Fontanna będzie posiadała zamknięty obieg wody. Zostaną w niej zamontowane  dysze, z których będzie leciała woda. Strumienie wypuszczanej wody będą mogły być podświetlane przez zamontowane reflektory.

Koszt zadania wyniesie 343 tys. zł.


Opublikowano w: LęborkPolecaneWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz