Zastosuj się do nowych znaków na Estakadzie Kwiatkowskiego

22 maja 2013r. | Drukuj

Nowe znaki na remontowanym odcinku Estakady Kwiatkowskiego mają wyeliminować korki. Policjanci z ruchu drogowego gdyńskiej komendy wspólnie z pracownikami Zarządu Dróg i Zieleni oraz strażnikami miejskimi będą instruować kierowców poruszających się po Estakadzie Kwiatkowskiego jak jeździć stosując zasadę „błyskawicznego zamka”.

mat. prasowe

mat. prasowe

Drogowcy na remontowanym odcinku estakady ustawili znaki informujące o zwężeniu drogi i wskazujące prawidłowe zachowanie kierowców dojeżdżających do zwężenia pasów jezdni. Na odcinku drogi, gdzie dochodzi do zwężenia pasów, kierowcy powinni maksymalnie wykorzystywać jezdnię, po której się poruszają, tak, aby przed zwężeniem płynnie jechać na tzw. „zakładkę”.

Kierowcy poruszający się pasem, na który jadący z lewej lub prawej strony muszą wjechać z powodu zwężenia drogi, powinni umożliwić taki manewr, poprzez zachowanie odpowiedniej odległości i prędkości. Takie zachowanie wymaga od wszystkich użytkowników drogi współpracy i wyrozumiałości, ale jest to jedna z lepszych metod na niwelację korków, uciążliwych dla wszystkich kierowców – informuje Komenda Miejska Policji w Gdyni.

Stosując zasadę „zamka błyskawicznego” unikamy sytuacji blokowania jednego z pasów, który podlega zamknięciu, a także maksymalnie wykorzystujemy całą dostępną do jazdy drogę – instruuje policja.


Opublikowano w: GdyniaMotoGKTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz