Pijany po wysięgniku strażackim wspinał sie na dach

20 maja 2013r. | Drukuj

Policjanci, którzy pomagali strażakom w akcji, zatrzymali pijanego mężczyznę, który po wysięgniku strażackim wspiął się na dach i uciekał przed funkcjonariuszami. Przez noc mężczyzna trzeźwiał w policyjnej celi. Dzisiaj zostanie przesłuchany, grozi mu wysoki mandat.

KPP Lębork

KPP Lębork

Kilka minut po północy policjanci zostali wezwani do pomocy strażakom przy siłowym wejściu do mieszkania w związku z podejrzeniem zasłabnięcia lub utraty życia przez mieszkającą tam kobietę. Gdy strażacy przy użyciu specjalistycznego wysięgnika i po wyważeniu okna na ostatnim piętrze budynku, weszli do mieszkania okazało się, że kobiecie nic nie jest. W czasie gdy policjanci ze strażakami przebywali w mieszkaniu wyjaśniając sytuację, na wysięgnik wspiął się mężczyzna i skacząc po nim wszedł na dach. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie oraz strażaków znajdujących się w koszu na końcu wysięgnika. Policjanci natychmiast weszli na dach budynku, aby go zatrzymać. Gdy mężczyzna zauważył mundurowych wskoczył ponownie na wysięgnik i zaczął uciekać na dół. Biorący udział w interwencji strażacy ujęli go i zjechali z nim na ziemię. W trakcie przekazywania ujętego mężczyzny policjantom, ten wyrwał się i ponownie zaczął się wspinać po wysięgniku. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Był bardzo agresywny i policjanci musieli użyć wobec niego środków przymusy. Jak się okazało zatrzymany 26-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Pijany mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi gdzie trzeźwieje.  Dzisiaj zostanie przesłuchany, a za ryzykowne,  nieodpowiedzialne zachowanie otrzyma wysoki mandat.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze