Zlikwidowano nielegalną hurtownię w powiecie bytowskim

15 maja 2013r. | Drukuj

Hurtownię nielegalnego alkoholu, papierosów i krajanki tytoniowej zlikwidowali wczoraj w Miastku funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu. Na gorącym uczynku rozładunku towaru wpadł 23-letni mieszkaniec Koszalina, zatrzymano również 45-letniego właściciela hurtowni.

fot. Morski Oddział SG

fot. Morski Oddział SG

– Łącznie skonfiskowano przeszło 2 tysiące litrów alkoholu, 80 kg krajanki tytoniowej i 20 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość towaru szacuje się na ponad 231 tys. zł – informuje por. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Strażnicy graniczni już wcześniej przypuszczali, że na terenie Miastka funkcjonuje nielegalna hurtownia wyrobów akcyzowych. Potwierdziło to przeszukanie posesji należącej do 45-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze znale źli tam blisko pół tysiąca plastikowych pojemników ze spirytusem, 45 kg krajanki tytoniowej i prawie 20 tys. papierosów, wszystko bez polskich znaków akcyzy. Towar ukryty był w podłodze garażu i w budynku gospodarczym, w specjalnie skonstruowanej skrytce zasłoniętej szafą.

Z kolei w Koszalinie strażnicy graniczni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który właśnie rozładowywał towar pochodzący z nielegalnej hurtowni. W jego samochodzie znaleziono 35 kg krajanki tytoniowej i 1400 papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączną wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 231 tys. zł. Gdyby trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić blisko 160 tys. zł z tytułu uszczupleń celnych i akcyzowych.

Na poczet przyszłej kary zabezpieczono również samochód hurtownika i gotówkę w kwocie 10 tys. zł. W sprawie wszczęte jest postępowanie. Mężczyznom grożą wysokie kary grzywny.


Opublikowano w: RegionWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze