Zlikwidowano nielegalną hurtownię w powiecie bytowskim

15 maja 2013r. | Drukuj

Hurtownię nielegalnego alkoholu, papierosów i krajanki tytoniowej zlikwidowali wczoraj w Miastku funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu. Na gorącym uczynku rozładunku towaru wpadł 23-letni mieszkaniec Koszalina, zatrzymano również 45-letniego właściciela hurtowni.

fot. Morski Oddział SG

fot. Morski Oddział SG

– Łącznie skonfiskowano przeszło 2 tysiące litrów alkoholu, 80 kg krajanki tytoniowej i 20 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość towaru szacuje się na ponad 231 tys. zł – informuje por. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Strażnicy graniczni już wcześniej przypuszczali, że na terenie Miastka funkcjonuje nielegalna hurtownia wyrobów akcyzowych. Potwierdziło to przeszukanie posesji należącej do 45-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze znale źli tam blisko pół tysiąca plastikowych pojemników ze spirytusem, 45 kg krajanki tytoniowej i prawie 20 tys. papierosów, wszystko bez polskich znaków akcyzy. Towar ukryty był w podłodze garażu i w budynku gospodarczym, w specjalnie skonstruowanej skrytce zasłoniętej szafą.

Z kolei w Koszalinie strażnicy graniczni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który właśnie rozładowywał towar pochodzący z nielegalnej hurtowni. W jego samochodzie znaleziono 35 kg krajanki tytoniowej i 1400 papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączną wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 231 tys. zł. Gdyby trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić blisko 160 tys. zł z tytułu uszczupleń celnych i akcyzowych.

Na poczet przyszłej kary zabezpieczono również samochód hurtownika i gotówkę w kwocie 10 tys. zł. W sprawie wszczęte jest postępowanie. Mężczyznom grożą wysokie kary grzywny.


Opublikowano w: RegionWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz