Kolejny nowoczesny biurowiec w Porcie Gdynia

15 maja 2013r. | Drukuj

Był stary magazyn, jest nowoczesny biurowiec. W gdyńskim porcie zakończyła się kolejna inwestycja. 13 maja 2013 roku, po gruntownej modernizacji, oddano do użytku sześciokondygnacyjny obiekt przy ulicy Polskiej 13A.

fot. Port Gdynia

fot. Port Gdynia

Modernizacja magazynu, znanego gdynianom jako budynek POSTI, trwała półtora roku. Efektem jest całkowicie odmieniony obiekt. Prawie dziewięć tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni użytkowej wzbogaca ofertę gospodarczą portu i Gdyni. Pozytywnie wpływa też na jego wizerunek, bo budynek może pochwalić się atrakcyjną elewacją i udanie wpisuje się w otoczenie modernistycznych magazynów portowych. Warte ponad 23 mln zł prace na zlecenie Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA wykonał Mostostal Warszawa.

Wybudowany w 1959 roku budynek przez lata był siedzibą przedsiębiorstwa handlowo-wytwórczego POSTI. Mieściły się w nim zarówno biura, jak i magazyny. Teraz przeniesie się tutaj Szkoła Morska, która do tej pory funkcjonowała na terenie Dalmoru. W budynku przy ul. Polskiej zajmie parter i pierwsze piętro. Pozostałe pomieszczenia biurowe przeznaczone są na wynajem, głównie dla firm z branży transportowo-spedycyjnej. Jedną z nich jest, należąca do francuskiej grupy CMA CGM, Polska Zjednoczona Korporacja Bałtycka sp. z o.o.

Już prawie 80% powierzchni biurowej znalazło najemców, co nie jest niespodzianką. Budynek jest bowiem świetnie skomunikowany z krajową siecią dróg, leży w pobliżu centrum Gdyni, a poza tym dysponuje parkingiem z miejscem na 190 aut i 80 rowerów.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz