Festiwal Teatrów w Słupsku. Czeka wiele atrakcji

09 maja 2013r. | Drukuj

Aż dwanaście zespołów teatralnych reprezentujących słupskie szkoły wystąpi w czwartek i piątek 9 oraz 10 maja w Słupskim Ośrodku Kultury, podczas festiwalu „Gala podwórkowa”. Impreza zakończy się w sobotę 11 maja na „kulturalnym podwórku”, gdzie zobaczyć będzie można występ „Teatru na walizkach” – profesjonalnego teatru ulicznego i wiele innych atrakcji. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

fot. SOK

fot. SOK

Festiwal Teatrów to kolejny element programu rewitalizacji naszego miasta. Słupskie zespoły teatralne pracujące w szkołach, otrzymały szansę prezentacji swojego dorobku artystycznego podczas festiwalu zorganizowanego specjalnie dla nich. Na scenie zobaczymy kilkuosobowe grupy a także kilkudziesięcioosobowe reprezentacje szkół, które pod opieką swoich nauczycieli, przygotowały występy teatralne.

Spektakle prezentowane będą 9 i 10 maja od godz. 10.00 w sali widowiskowej Słupskiego Ośrodka Kultury. Natomiast 11 maja o godz. 11.00, na „kulturalnym podwórku” pomiędzy ulicami Krasińskiego i Wojska Polskiego, odbędzie się huczny finał festiwalu. Zaprezentowany zostanie przedstawienie komediowe „Galimatias, czyli Ko(s)miczna pomyłka” w wykonaniu wrocławskiego „Teatru na Walizkach”. Uczestnicy „Gali podwórkowej” otrzymają dyplomy i nagrody za udział w festiwalu, natomiast publiczność będzie mogła zobaczyć atrakcje niespodzianki, a także uczestniczyć w zabawach, specjalnie przygotowanych na tę okazję.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze