Policjanci spotkali sie z rodzicami gimnazjalistów

08 maja 2013r. | Drukuj

We wtorek policjanci z Lęborka przeprowadzili w Zespole Szkół w Redkowicach spotkanie z rodzicami na temat środków odurzających, przemocy oraz zagrożeń w sieci. Wizyta miała charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi rodziców na problemy w szkole i domu na jakie mogą być narażone ich dzieci.

KPP Lębork

KPP Lębork

We wtorek policjanci zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Redkowicach na spotkanie z rodzicami gimnazjalistów w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń środkami odurzającymi, przemocą oraz cyberprzemocą. W spotkaniu wzięło udział około 60 rodziców oraz dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele. W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy domowej i prewencją kryminalną opisała zachowania młodzieży na jakie należałoby zwrócić uwagę w przypadkach podejrzeń zażywania przez młodzież środków odurzających, papierosów i tabaki. Poinformowała również rodziców o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych. Policjantka zwróciła również uwagę uczestników spotkania na temat problemu przemocy domowej oraz zaprezentowała kilka spotów ogólnopolskich kampanii przeciw przemocy w szkole oraz przemocy domowej. Drugą część spotkania przeprowadził policjant, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania Internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku. Policjant zasygnalizował również rodzicom, aby zwiększyli kontrolę treści oraz czasu jaki spędzają ich dzieci w Internecie. Mówił również by zwracano uwagę na gry w jakie grają ich dzieci oraz by ograniczano czas grania, gdyż zgodnie z oznaczeniami PEGI (Pan European Game Information), zaniechanie może często prowadzić u dzieci i młodzieży do zachowań narażających ich do konfliktu z prawem lub wpływać na zachowanie nieakceptowane społecznie.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z Internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach i policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, funkcjonariusze chętnie przekażą swoją wiedzę rodzicom i nauczycielom.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz