Pogoń traci punkty i lidera. Lęborczanom ucieka awans

06 maja 2013r. | Drukuj

Na siedem kolejek przed końcem ligi, piłkarze Pogoni Lębork w kolejnym spotkaniu stracili potrzebne im punkty. Drużyna z Lęborka po meczu na własnym boisku z rezerwami Gryfa Słupsk, utraciła pozycję lidera i nie przełamała pasma porażek.

fot. pogon.lebork.pl

fot. pogon.lebork.pl

To miał być mecz na przełamanie, tymczasem potwierdził strzelecką niemoc Pogoni. Więcej z gry mieli faworyci, do czego już zdążyliśmy przywyknąć, jednak nie przełożyło się to na gole i wygraną. Nawet jak Pogoniści wypracowali już dogodną pozycję, to nerwy pętały im nogi i piłka lądowała w bocznej siatce, lub mijała bramkę.

Trudno się dziwić Witkowskiemu czy Stankiewiczowi, jeśli najlepszy strzelec w drużynie trenera Sobiesława Przybylskiego Sylwester Ilanz w niczym nie przypomina obecnie czołowego, ligowego snajpera. Cieniem reżysera gry, którym był jesienią, jest Mariusz Kalamaszek. To trzeci mecz Pogoni bez strzelonego gola. Strata punktów, przy wygranej Piasta Człuchów w Pęplinie (6-1), zepchnęła Pogoń z pozycji lidera, jednak wciąż zajmuje drugie miejsce, także premiowane awansem do IV ligi, z 5 punktami przewagi nad SwePol Link.

Mecz z rezerwami Gryfa trafił się w złym momencie, bo Pogoń ma obecnie duże kłopoty ze zdobywaniem bramek. Goście przyjechali do Lęborka „gołą” jedenastką a trener Grzegorz Bednarczyk (rocznik 1974) musiał sam siebie wystawić do gry. W składzie pojawiło się czterech zawodników z pierwszej drużyny, z rezerwowym bramkarzem Krzysztofem Oleszkiewiczem, oraz grającymi często w wyjściowej, III-ligowej „jedenastce”, Szymonem Schulzem, Tomaszem Ciemniewskim i Michałem Bondarą.

W Pogoni za kartki pauzowało dwóch podstawowych stoperów, kapitan Oskar Jasiński i Kamil Gapski. W ich miejsce zagrał cofnięty z pomocy Rafał Morawski i 18-letni Marcin Sadurski, debiutujący w ligowym meczu seniorów, oddelegowany z drużyny juniora A grającej w Pomorskiej Lidze Juniorów. I od razu bez przesady można podkreślić, że ten prowizoryczny duet obrońców nie popełnił większych błędów. Marne to jednak pocieszenie, bo Pogoń miała w tym spotkaniu przede wszystkim strzelać gole.

Pogoń Lębork – Gryf II Słupsk 0:0
Pogoń: Czekirda – Bach (56 Stankiewicz), Sadurski, Morawski, B.Żmudzki – Kalamaszek (77 Haraszczuk), Witkowski, Kołucki – Kołodziejski (64 Miasnikow), Ilanz, J.Żmudzki (70 Krajnik)
Gryf II: Oleszkiewicz – K.Grabowski, Kisielewski, G.Bednarczyk, Michalak, P.Adamski, J.Mytych, Kochański, S.Schulz, Ciemniewski, Bondara
Żółte kartki: J. Żmudzki, Sadurski, Witkowski, Stankiewicz (Pogoń) – Michalak, Bednarczyk, Kochański, Adamski (dwie), Bondara (Gryf II)
Sędziowie: Łukasz Kolter oraz Arkadiusz Piotrowski, Łukasz Kowalski


Opublikowano w: LęborkPiłka nożnaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz