Gminny rajd przez Wierzchocińskie Wzgórza

30 kwietnia 2013r. | Drukuj

W sobotę, 27 kwietnia odbył się pieszy rajd „Wierzchocińskie wzgórza”, którego trasa prowadziła ścieżkami gminy Główczyce. Wzięło w nim udział 85 osób, które przeszły zaplanowaną trasę długości 15 kilometrów.

fot. GOK Główczyce

fot. GOK Główczyce

Przy pochmurnym niebie, ale za to w znakomitych humorach cała grupa wystartowała z Wierzchocina, by poprzez Wierzchocińskie Wzgórza, bezdroża i drogi dotrzeć do Rumska, gdzie czekał na wszystkich ciepły poczęstunek.

Przybyłych pod świetlicą wiejską przywitał radny i sołtys Rumska, Kazimierz Hliwski, oraz przewodnicząca KGW Janina Sufryt. Na strudzonych podróżników czekały kiełbaski do upieczenia na ognisku oraz specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rumska: grochówka, zapiekanki serowe, ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Młodzież, po nasyceniu głodu wzięła udział w konkursach podczas których mogła sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, a także zademonstrować umiejętności plastyczne. Na najlepszych czekały nagrody i dyplomy.

[youtube_sc url=http://youtu.be/2-dj0wRyj6A]

Wszyscy uczestnicy sobotniego rajdu otrzymali ponadto pocztówki z gminą Główczyce z odbitą pamiątkową pieczątką rajdową. Po prawie godzinnym odpoczynku grupa wyruszyła przez Równo, gdzie zwiedzano poniemiecki cmentarz, a dalej do Główczyc, gdzie pod halą sportową nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu. Młodzież, czekając na autobus, który porozwoził ich do domów urozmaicała sobie czas biegając po trawie a także turlając się z górki, dowodząc że trasa długości kilkunastu kilometrów nie jest dla nich wyzwaniem. Wszyscy z entuzjazmem zapowiedzieli chęć udziału w kolejnym rajdzie, który odbędzie się jeszcze w maju.

Galeria

fot. GOK Główczyce


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz