Gminny rajd przez Wierzchocińskie Wzgórza

30 kwietnia 2013r. | Drukuj

W sobotę, 27 kwietnia odbył się pieszy rajd „Wierzchocińskie wzgórza”, którego trasa prowadziła ścieżkami gminy Główczyce. Wzięło w nim udział 85 osób, które przeszły zaplanowaną trasę długości 15 kilometrów.

fot. GOK Główczyce

fot. GOK Główczyce

Przy pochmurnym niebie, ale za to w znakomitych humorach cała grupa wystartowała z Wierzchocina, by poprzez Wierzchocińskie Wzgórza, bezdroża i drogi dotrzeć do Rumska, gdzie czekał na wszystkich ciepły poczęstunek.

Przybyłych pod świetlicą wiejską przywitał radny i sołtys Rumska, Kazimierz Hliwski, oraz przewodnicząca KGW Janina Sufryt. Na strudzonych podróżników czekały kiełbaski do upieczenia na ognisku oraz specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rumska: grochówka, zapiekanki serowe, ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Młodzież, po nasyceniu głodu wzięła udział w konkursach podczas których mogła sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, a także zademonstrować umiejętności plastyczne. Na najlepszych czekały nagrody i dyplomy.

[youtube_sc url=http://youtu.be/2-dj0wRyj6A]

Wszyscy uczestnicy sobotniego rajdu otrzymali ponadto pocztówki z gminą Główczyce z odbitą pamiątkową pieczątką rajdową. Po prawie godzinnym odpoczynku grupa wyruszyła przez Równo, gdzie zwiedzano poniemiecki cmentarz, a dalej do Główczyc, gdzie pod halą sportową nastąpiło oficjalne zakończenie rajdu. Młodzież, czekając na autobus, który porozwoził ich do domów urozmaicała sobie czas biegając po trawie a także turlając się z górki, dowodząc że trasa długości kilkunastu kilometrów nie jest dla nich wyzwaniem. Wszyscy z entuzjazmem zapowiedzieli chęć udziału w kolejnym rajdzie, który odbędzie się jeszcze w maju.

Galeria

fot. GOK Główczyce


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze